uzlasma.org

Hangi Meslek veya Bölüm Mezunları Uzlaştırmacı Olabilir?

Hangi Meslek veya Bölüm Mezunları Uzlaştırmacı Olabilir?

Polisler Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

 

Uzlaştırmacı olabilmenin şartları arasında hukuk fakültesi ya da kanunda özel olarak sayılmış fakültelerin belirli hukuk derslerini de başarı ile tamamlamış olmak yer almaktadır. Bu kapsamda hukuk veya dört yıllık; İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İşletme ve İktisat fakültesi programlarından mezun olarak Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku, Hukuk Başlangıcı, Hukuka Giriş, Hukukun Temel Kavramları, Borçlar Hukuku, İş Hukuku ve Ticaret Hukuku derslerinden en az iki tanesini başarı ile tamamlamış polisler uzlaştırmacı olabilir.

Adalet Bölümü Mezunları Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

 

Uzlaştırmacı olabilmenin şartlarından biri belirtilen dört yıllık fakültelerden mezun olmaktadır. Adalet bölümü iki yıllık eğitim veren bir ön lisans programı olduğu için bu bölümden mezun olanlar uzlaştırmacı olamaz. Adalet bölümü mezunlarının Dikey Geçiş Sınavı ile eğitimlerini dört yıllığa tamamlamaları durumunda uzlaştırmacı olma hakkı kazanabilir.

Adalet Meslek Yüksek Okulu Mezunları Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

 

Adalet Meslek Yüksek Okulu 2 yıllık eğitim veren bir okul olduğu ve uzlaştırmacı olabilmek için dört yıllık eğitim şartı bulunduğu için bu okullardan mezun olanlar uzlaştırmacı olamaz.

Sosyal Hizmet Mezunu Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

 

Sosyal Hizmetler bölümü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde yer alan ve dört yıllık eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümden mezun olanların Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku, Hukuk Başlangıcı, Hukuka Giriş, Hukukun Temel Kavramları, Borçlar Hukuku, İş Hukuku ve Ticaret Hukuku derslerinden en az iki tanesini başarı ile tamamlamış olmaları durumunda uzlaştırmacı olmaları mümkündür.

Güvenlik Bilimleri Fakültesi Mezunları Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Güvenlik Bilimleri Fakültesi kanunda uzlaştırmacı olmak için gereken mezuniyet koşullarını sağlamamaktadır. Bu nedenle bu fakülteden mezun olmuş olanların uzlaştırmacı olmaları mümkün değildir.

Avukatlar Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

 

Hukuk fakültesi mezunları uzlaştırmacı olabilmektedir. Aktif olarak avukatlık yapanların uzlaştırmacılık için başvuruda bulunması aşamasında baro kayıtlarını da evrakları arasına eklemesi gerekir.

Öğretmenler Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

 

Hukuk fakültesi ya da İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İşletme ve İktisat fakültelerinin dört yıllık programlarından mezun olarak Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku, Hukuk Başlangıcı, Hukuka Giriş, Hukukun Temel Kavramları, Borçlar Hukuku, İş Hukuku ve Ticaret Hukuku derslerinden en az iki tanesini başarı ile tamamlayan öğretmenler uzlaştırmacılık eğitimi alarak sınava girebilir. Öğretmenlerin uzlaştırmacı olarak görev yapmalarının önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Devlet Memurları Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

 

Devlet memurluğu uzlaştırmacılık görevine engel değildir. İlgili üniversitelerden mezun olmuş ve uzlaştırmacılık eğitimini almış devlet memurları sınavda başarılı olmaları durumunda uzlaştırmacı olarak çalışabilir.

Kimler Uzlaştırmacı olabilir? Hangi Meslek Grupları Olabilir?

Müşteri Hizmetleri Departmanında Görev Alacak Kişiler Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

Evden Yapılacak İşler nelerdir?

UZLAŞTIRMACI EĞİTİMİ VEREN ÜNİVERSİTELER 2021

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ