İzmir’in Torbalı İlçesinde 2 Kişiyi Öldüren ve Bir Polis Memurunu Yaralayan Katil Zanlısı Yaralı Halde Yakalandı

0
39

İzmir ili Torbalı ilçesinde bir tanesi doktor olmak üzere 2 kişiyi öldüren ve bir polis memurunu yaralayan katil zanlısı yaralı olarak yakalanırken, Sağlık Bakanlığı’nca olay hakkında kınama açıklaması geldi.

İzmir ilinin Torbalı ilçesi Sağlık Müdürü Mehmet Park, evine geldiği bildirilen maske takan bir kişi tarafından silahla öldürüldü. Bu olaydan kısa süre sonra Mehmet Park’ın evine 600 mt uzaklıkta oturan başka bir doktorun eşi de ikametinde silahlı bir saldırı nedeniyle hayatını kaybetti. Emniyet ekiplerinin yoğun çabası ile, 2 kişinin katil zanlısı yaralı halde yakalandı.

Katil Zanlısı Polisle Çatıştı

Yakalanmaya çalışılan silahlı saldırganın, bir otele gittiği belirlenmesi üzerine emniyet güçleri harekete geçti. Söz konusu otelin çevresi sarılırken, emniyet mensuplarını gören katil zanlısı, otelin altında bulunan markete indi. Katil zanlısı ile polis güçleri arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışma sırasında bir polis memuru ağır yaralandı.

Polis Memurunun Durumu Ağır

Katil zanlısının ise çatışmada ayağından yaralandığı bildirildi. Ayağından yaralanan katil zanlısı marketin camını kırarak, arka kısımdaki araziye kaçtı. Ağır yaralanan emniyet mensubu Yaşar Kahırlı (35),Torbalı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunduğu öğrenilen emniyet mensubu Kahırlı, daha sonra Dokuz Eylül Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Dr. Gülcemal, 1 Hafta Önce Saldırıya Uğradı

Torbalı ilçesinde işlenen iki cinayet olayı ile ilgili soruşturma devam ederken, Dr. Harun Gülcemal’in bir hafta kadar önce Torbalı Devlet Hastanesi’nde bir hastasının yakını tarafından saldırıya maruz kaldığı öğrenildi. Dr. Gülcemal’in bu olayın ardından saldırgan şahıs hakkında şikayetçi olduğu ve soruşturma yürütüldüğü öğrenildi. Bu olaylar hakkında da tahkikat yürülütlüğü öğrenildi.

Katil Zanlısının Kimliği Belirlendi

Yürütülen soruşturmada, 2 şüpheli gözaltına alınırken , katil zanlısının 30 yaşında Enver Y. İsimli kişi olduğu tespit edildi.

Cezaevinden Tahliye Edildiği Öğrenildi

Çok sayıda suçtan sabıka kaydı bulunan Enver Y.’nin, son olarak ‘yağma’ suçundan dolayı bulunduğu cezaevinden tahliye edildiği belirlendi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,”Bu menfur cinayetleri en ağır şekilde kınıyorum. “ dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin