uzlasma.org

Kimler Uzlaştırmacı olabilir? Hangi Meslek Grupları Olabilir?

Adalet Bölümü Mezunları Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Kimler Uzlaştırmacı olabilir? Hangi Meslek Grupları Olabilir?

 

Kimler uzlaştırmacı olabilir?

Uzlaştırma mesleği öne çıkması ile birlikte ”Kimler Uzlaştırmacı Olabilir? Kimler Uzlaştırmacı Olabilir ? Hangi İş Grupları Uzlaştırmacı Olabilir ? Hangi Memurlar Uzlaştırmacı Olabilir ? Uzlaştırmacı olma koşulları nelerdir” ve bir çok sualin yanıtını yazımızda bulabilirsiniz. Avukatlar ve hukuk öğrenimi görmüş bireyler Uzlaştırmacı olabilmektedir. Hukuk öğrenimi görmüş bireyler kavramı, üniversitelerin hukuk fakültelerinden mezun olanlar ile hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilgiler, yönetimsel bilimler, iktisat ve maliye alanlarında en az dört senelik yüksek öğrenim yapan bireyleri içermektedir. Başka hangi meslek grupları Uzlaştırmacı olabilir yazımızda bulabilirsiniz.

Polisler Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Polisler Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Uzlaştırmacı olabilmenin şartları arasında hukuk fakültesi ya da kanunda özel olarak sayılmış fakültelerin belirli hukuk derslerini de başarı ile tamamlamış olmak yer almaktadır. Bu kapsamda hukuk veya dört yıllık; İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İşletme ve İktisat fakültesi programlarından mezun olarak Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku, Hukuk Başlangıcı, Hukuka Giriş, Hukukun Temel Kavramları, Borçlar Hukuku, İş Hukuku ve Ticaret Hukuku derslerinden en az iki tanesini başarı ile tamamlamış polisler uzlaştırmacı olabilir.

Adalet Bölümü Mezunları Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Adalet Bölümü Mezunları Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Uzlaştırmacı olabilmenin şartlarından biri belirtilen dört yıllık fakültelerden mezun olmaktadır. Adalet bölümü iki yıllık eğitim veren bir ön lisans programı olduğu için bu bölümden mezun olanlar uzlaştırmacı olamaz. Adalet bölümü mezunlarının Dikey Geçiş Sınavı ile eğitimlerini dört yıllığa tamamlamaları durumunda uzlaştırmacı olma hakkı kazanabilir.

Adalet Meslek Yüksek Okulu Mezunları Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Adalet Meslek Yüksek Okulu Mezunları Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Adalet Meslek Yüksek Okulu 2 yıllık eğitim veren bir okul olduğu ve uzlaştırmacı olabilmek için dört yıllık eğitim şartı bulunduğu için bu okullardan mezun olanlar uzlaştırmacı olamaz.

Sosyal Hizmet Mezunu Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Sosyal Hizmet Mezunu Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Sosyal Hizmetler bölümü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde yer alan ve dört yıllık eğitim veren bir bölümdür. Bu bölümden mezun olanların Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku, Hukuk Başlangıcı, Hukuka Giriş, Hukukun Temel Kavramları, Borçlar Hukuku, İş Hukuku ve Ticaret Hukuku derslerinden en az iki tanesini başarı ile tamamlamış olmaları durumunda uzlaştırmacı olmaları mümkündür.

Güvenlik Bilimleri Fakültesi Mezunları Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Güvenlik Bilimleri Fakültesi kanunda uzlaştırmacı olmak için gereken mezuniyet koşullarını sağlamamaktadır. Bu nedenle bu fakülteden mezun olmuş olanların uzlaştırmacı olmaları mümkün değildir.

Avukatlar Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Avukatlar Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Hukuk fakültesi mezunları uzlaştırmacı olabilmektedir. Aktif olarak avukatlık yapanların uzlaştırmacılık için başvuruda bulunması aşamasında baro kayıtlarını da evrakları arasına eklemesi gerekir.

Öğretmenler Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Öğretmenler Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Hukuk fakültesi ya da İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İşletme ve İktisat fakültelerinin dört yıllık programlarından mezun olarak Anayasa Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Muhakemesi Hukuku, Hukuk Başlangıcı, Hukuka Giriş, Hukukun Temel Kavramları, Borçlar Hukuku, İş Hukuku ve Ticaret Hukuku derslerinden en az iki tanesini başarı ile tamamlayan öğretmenler uzlaştırmacılık eğitimi alarak sınava girebilir. Öğretmenlerin uzlaştırmacı olarak görev yapmalarının önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Devlet Memurları Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Devlet Memurları Uzlaştırmacı Olabilir Mi?

Devlet memurluğu uzlaştırmacılık görevine engel değildir. İlgili üniversitelerden mezun olmuş ve uzlaştırmacılık eğitimini almış devlet memurları sınavda başarılı olmaları durumunda uzlaştırmacı olarak çalışabilir.

Uzlaştırmacı eğitimine hukuk öğrenimi görmüş şahıslar istikametinden kimler müracaat etebilir?


Eğitim kuruluşlarına hukuk öğrenimi görmüş uzlaştırmacı adayları istikametinden; üniversitelerin hukuk fakültesi mezunlarının yanısıra, üniversitelerin siyasal bilgiler fakültesi, iktisadi ve yönetimsel bilimler fakültesi, iktisat fakültesi ve firma fakültesi mezunlarından, müfredatında; tüzük hukuku, ceza hukuku genel kararlar, ceza hukuku özel kararlar, ceza idrak

Uzlaştırmacı Olabilmek İçin Eğitim Zorunlumudur?

Evet uzlaştırmacı olabilmek için bir eğitim programına katılınmalıdır ve en az 36 saat saat teorik 12 saat uygulamalı eğitim verilmelidir.Derslere katılım zorunludur. Derslerin 1/12 devam etmeyelnlerin eğitim ile ilişkileri kesilir?

Uzlaştırmacı Eğitimlerini Hangi Kurumlar Vermektedir? Tıkla

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
    BİR YORUM YAZ