uzlasma.org

Maske Takmama Cezası Sorgulama, Cezaya İtiraz Dilekçesi

Maske Takmama Cezası Sorgulama, Cezaya İtiraz Dilekçesi

Covid 19 pandemisine maruz kaldığımız bu süreçte hastalıktan korunmak için uygulamamız gereken birçok kişisel Önlem bulunmaktadır. Covid 19 damlacık yolu ile bulaştığı için cerrahi maske kullanımı başta gelen önlemlerden biri, bu hastalığın daha fazla yayılmasını önlemek amacıyla gün geçtikçe ciddi önlem alınmaktadır.
Yakın zamanda 81 ilde Maske takmama cezası getirilmişti, maske takılmayan kişiye ise 900,00TL tutarda idari para cezası olacağı belirtilmiştir


Maske Takmama Cezası Sorgulama?


Maske takmama cezasını sorgulamak için bulduğunuz ilin Vergi Dairesinden TC Kimlik numarası ile veya İnteraktif Vergi dairesinden TC kimlik numarası ve şifre ile sorgulama yapılabilmektedir.


Ceza Taksitli Ödenebilir Mi?

Bu ceza için Nakit, Kredi kart yada taksitli olarak ödemek gibi imkanlar tanınmıştır. Ayrıca 15 gün içerisinde ödenir ise kesilen cezanın çeyreği kadar bir indirim uygulanmaktadır.(900TL %25 i 675 TL)


Verilen Cezaya İtiraz Edebilir Miyiz?

Cezaya itiraz 15 gün içerisinde Sulh Ceza Mahkemesine itiraz dilekçesi yazılarak yapılmalıdır. 15 gün içerisinde itiraz edilmez ise ceza kesinleşecektir. Mahkeme yazılan dilekçe üzerine reddine yada kabulüne karar verir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ