uzlasma.org

UZLAŞTIRMACI KOMİSYON DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN NE YAPMALI?

UZLAŞTIRMACI KOMİSYON DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN NE YAPMALI?

Uzlaştırmacı olarak belirli bir Adlî Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu’na bağlı olunduğu için, şehir değişikliği olduğunda Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı’nca bulunduğunuz yer komisyonuna bağlı olmak üzere değişiklik yapılabilmektedir.

Komisyon değişikliği için izlenebilecek yollar;

1-) Yazmış olduğunuz dilekçeyi posta veya kargo yoluyla direk Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı’na gönderebilirsiniz.

2-) Dilekçeyi bulunduğunuz yer Cumhuriyet Başsavcılığı’na Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı’na gönderilmek üzere sunabilirsiniz.

3-) Bir diğer ihtimal ise bulunduğunuz şehirdeki Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu’na düzenlediğiniz dilekçeyi bırakabilirsiniz. Uzlaştırma Bürosu sizin adınıza bu dilekçeyi UYAP üzerinden Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı Alternatif Çözümler Bürosu’na gönderebilir.

Komisyon değişikliği ile ilgili Uzlaştırma Bürosu’nun herhangi bir yetkisi yoktur. Bu işlem sadece Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı’nca yapılabilmekte olup, dilekçeniz ellerine ulaştıktan sonra ne kadar süre içerisinde işlemin gerçekleşebileceğine dair kesin bir bilgi yoktur. İş yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ