uzlasma.org

Uzlaştırmacı Sınavı Başvuru Nasıl yapılır?

Uzlaştırmacı Sınavı Başvuru Nasıl yapılır?

2021 yılı Adalet Bakanlığı için uzlaşmacı sınav tarihi 09/02/2021 olarak belirlenmiştir. Sınav başvuruları, elektronik ortamda yapılacaktır. Sınava başvurmak isteyenler E-devlet şifresi, elektronik imza ya da mobil imza ile başvuru işlemini https://uzlastirmaci.uyap.gov.tr/main/uzlastirmaci/giris.jsp  adresinden gerçekleştirebilecektir. Sınava başvuracak kişilerin; türk vatandaşı olması, tam ehliyetli olması, avukatlar yönünden baroya kayıtlı olması, yeteri düzeyde hukuk eğitimi almış ya da hukuk fakültesi mezunu olması, kasten işlenmiş bir suçtan mahkum olmaması ve uzlaştırmacı eğitimini tamamlamış olması gerekmektedir.

Gerekli olan evraklar; uzlaşmacı eğitimini tamamladığını gösteren belge, hukuk fakültesi mezunu ise diploma ya da bitirme belgesinin kopyası, hukuk fakültesi mezunu dışında yeterli hukuksal eğitim almış adaylarda ise mezun olduğu bölümü gösteren diploma ya da bitirme belgesinin kopyası, eğer sahipliği varsa denklik belgesi olarak belirlenmiştir. Diploma ya da bitirme belgesi kopyası olarak belirtilen evraklar e-devletten kopyalanarak da gönderilebilir.

Başvurular 08/02/2021-18/02/2021 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Başvuru öncesinde başvuru kılavuzunun incelenmesi gerekmektedir. Sınav sonuçları hesaplaması yapılırken gerekli belgelerde herhangi bir eksiklik, hatalı belge ya da sahte belge gibi durumlarda tüm evraklar geri iade edilerek sınav geçersiz sayılacaktır. 

Adayların, sınav soru ve uygulamalarına ilişkin itirazlarını 10/05/2021-12/05/2021 tarihlerinde üniversite tarafından erişime açılacak olan sınav itiraz formu üzerinden yapabileceklerdir. Sınav sonuçlarına itiraz ise 20/05/2021-24/05/2021 tarihleri arasında yine üniversitenin çevrimiçi olarak yayınlayacağı sınav itiraz formu üzerinden yapabileceklerdir. Ilgili tarihler dışında farklı kanallar üzerinden yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Denizhan Arslan dedi ki:

    Uzlaştırma eğitimi ne zaman verilecek veya nerede eğitim alabilirim acaba ? Zannedersem eğitim gördüğüme dair bi belge gerekiyormuş başvuruda …

  2. Admin dedi ki:

    Merhabalar, Uzlaştırmacı Eğitimi için verdiğim linklerden ulaşabilirsiniz. Uzlaştırma eğitimleri sonucunda Sertifika ve Belgeler sizlere teslim edilmektedir bunlar ile sınav başvurusu yapabilirsiniz.
    https://uzlasma.org/uzlastirmaci-egitimi-veren-universiteler-2021/ https://uzlasma.org/istanbulda-uzlastirmacilik-egitimi-veren-kurumlar-2020/

BİR YORUM YAZ