uzlasma.org

Uzlaştırmacı sınavı sonuçları açıklandı mı?

Uzlaştırmacı sınavı sonuçları açıklandı mı?


Uzlaştırmacı sınav sonuçları açıklandı mı, binlerce talibin beklediği sınav sonuçları bugün itibariyle açıklandı. Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 5000 Uzlaştırmacı alımı için süreç devam ediyor. 40 Bin talibin girdiği 2021 Uzlaştırmacı sınav sonuçları adaylar tarafınca beklenmekteydi.

2021 Adalet Bakanlığı 5000 Uzlaştırmacı alımı için sürecin sonuna geliniyor. 40 Bin talibin iştirakıyla 30 Mayıs 2021 tarihinde meydana gelen imtihan için adaylar sonuçları merakla beklemekteydi. Imtihan sonuçları an itibariyle açıklandı.

2021 Adalet Bakanlığı Uzlaştırmacı sınavı sonuçları Yayınlanmıştır.

Uzlaştırmacı imtihan sonuçlarına İtiraz nasıl Yapılır?

Adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını 10-14 Haziran 2021 tarihleri arasında Üniversitenin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden çevrimiçi olarak erişilen sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların ilgili sistem üzerinden kredi/ banka kartı vesilesiyle Üniversitenin Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü hesabına KDV dahil 15 (on beş) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak onaylaması gerekmektedir. İlgili tarihler dışında veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Sınav sonuçlarına yönelik itiraz sonuçları ilgililere 18 Haziran 2021 tarihinde Başkanlıkça yazılı olarak bildirilecektir.

Sonuçlar İçin ; https://alternatifcozumler.Adalet.Gov.Tr/Home/SayfaDetay/sinav-sonuc

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. ismet YILMAZ dedi ki:

  tüm soruları doğru cevaplamışım bundan eminim ancak çok düşük puanlara açıklamışlar lütfen itirazımı değerlendirin gereğini yapın

 2. sıradan biri dedi ki:

  kaç aldınız?

 3. Anonim dedi ki:

  bende öyle sanıyordum ama sınav çok bilgi gerektiren bir sınavdı ve maalesef bilgim %20 eksik çıktı ,

 4. dilek almaç dedi ki:

  bende öyle sanıyordum ama sınav çok bilgi gerektiren bir sınavdı ve maalesef bilgim %20 eksik çıktı ,

 5. Aysel dedi ki:

  Evet bende aynı düşünceye katılıyorum.En az 70 üzeri beklerken barajın cokk aşağısından gelmesi şoook olduk lütfen sayın yetkililerden itirazların değerlendirmelerini rica ediyoruz…

 6. non dedi ki:

  Pandemi dolaysıyla sınava girmeyenler için sınav yapılacağı açıklaması, adında Adalet yazan bir kuruma yakışmadı…. Pandemi varsa herkese var. Adaletsizlik adalet olmuş vesselam..

BİR YORUM YAZ